logo_0111.png
slider1
slider5
slider6
slider2
Slider3
Slider7
slider9

Kontakt

Ośrodek  Rehabilitacyjno  -
Edukacyjno - Wychowawczy
w  Marianowie

62-610 Sompolno, Marianowo 9

tel. 694 823 950

e-mail: biuro@orew.otwarcie.pl

NIP: 665 299 25 39

REGON: 302517695

konto: BZ WBK S.A.

11 1090 2590 0000 0001 2180 2408

OLIMPIADA

19 marca 2015 r. po raz pierwszy zawodnicy z naszego Klubu mieli okazję zaprezentować swoje możliwości w  XII Regionalnym Dniu Treningowym Programu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych w Koninie.

Tego dnia towarzyszyło nam motto naszego Klubu :Siła, to nie ten wielki, buchający ogień, który wszyscy widzą. Czasem to jest maleńka iskierka, która szepcze: Jeszcze trochę, dasz radę

Sześcioro naszych wychowanków brało udział  w dziewięciu różnych konkurencjach, takich jak : podnoszenie głowy z leżenia przodem, kopanie piłki na bramkę, przechodzenie przez tunel, ślizg po ławce, rzucanie piłką palantową, przechodzenie po nierównym podłożu, zbieranie różnego rodzaju przedmiotów do pojemnika, uderzenie podwieszonej piłki dłonią oraz przejście po ławce gimnastycznej.

Do współpracy zaprosiliśmy rodziców, rodziny zawodników oraz pracowników Ośrodka. Podczas konkurencji towarzyszyły nam wielkie sportowe emocje.  Zawodnicy wykazali się niezwykłą wolą walki ze swoimi słabościami. Byliśmy bardzo wzruszeni ich wytrwałością, chartem ducha oraz radością jaka towarzyszyła im po dobrze wykonanym zadaniu.

Jednym z punktów programu było wystąpienie dzieci i młodzieży z oddziału autystycznego ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego  im. Janusza Korczaka w Koninie. Młodzież wraz

z opiekunami pokazała swoje niezwykłe możliwości i talenty w aranżacji cyrkowej.  

Zawody te były również niezwykłą okazją do poznania nowych ludzi oraz porozmawiania

o trudnościach, problemach, a także radościach życia codziennego osób z niepełnosprawnością intelektualną.

Uwieńczeniem całego trudu było uroczyste wręczenie zawodnikom złotych medali oraz pięknych upominków. W naszej pamięci pozostaną niezapomniane chwile! Mamy nadzieję, że spotkamy się za rok :)